Određene grupe, datumi i mjesta održavanja balkanskih prvenstava

0
219

U Istanbulu je danas održan sastanak Tehničke komisije BVA, na kojem su saopšteni datumi i mjesta održavanja Balkanskih prvenstava 2018. Odbojkaški savez Crne Gore u Istanbulu je predstavljao Nikola Pješčić, koordinator odbojke na pijesku u OSCG.

Na sastanku su određeni i sastavi grupa na Balkanskim prvenstvima 2018.

Pobjednici Balkanskih prvenstava 2018. u pionirskoj konkurenciji izboriće direktan plasman na EP 2019.

BALKANSKA PRVENSTVA 2018:

5. DJEČIJI FESTIVAL BVA (djevojčice rođene 2006. i mlađe i dječaci rođeni 2005. i mlađi) – SKOPLJE, BJR MAKEDONIJA (14 – 16. JUN):
BJR MAKEDONIJA, SRBIJA, BOSNA I HERCEGOVINA, GRČKA, CRNA GORA, BUGARSKA, TURSKA, ALBANIJA, KOSOVO

PIONIRKE (2004. I MLAÐE) – SOMBOR, SRBIJA (25 – 29. JUL):
SRBIJA, BUGARSKA, GRČKA, CRNA GORA, RUMUNIJA, TURSKA (igraće se po jednokružnom bod sistemu – svako sa svakim)
Napomena: pobjednik će izboriti plasman na EP 2019.

PIONIRI (2003. I MLAÐI) – ISTANBUL, TURSKA (24 – 28. JUL):
B GRUPA: SRBIJA, TURSKA, MOLDAVIJA
A GRUPA: BUGARSKA, RUMUNIJA, GRČKA, CRNA GORA
Napomena: pobjednik će izboriti plasman na EP 2019.

KADETKINJE (2002. I MLAÐE) – ÐAKOVICA, KOSOVO (18 – 22. JUL):
KOSOVO, ALBANIJA, BOSNA I HERCEGOVINA, CRNA GORA, RUMUNIJA, TURSKA (igraće se po jednokružnom bod sistemu – svako sa svakim)

KADETI (2001. I MLAÐI) – VALJEVO, SRBIJA (7 – 11. ILI 8 – 12. AVGUST):
A GRUPA: SRBIJA, RUMUNIJA, ALBANIJA, BOSNA I HERCEGOVINA
B GRUPA: TURSKA, CRNA GORA, MOLDAVIJA

JUNIORKE (2000. I MLAÐE) – ČAČAK, SRBIJA (21 – 25. AVGUST):
A GRUPA: SRBIJA, BUGARSKA, RUMUNIJA, BJR MAKEDONIJA
B GRUPA: TURSKA, ALBANIJA, BOSNA I HERCEGOVINA, CRNA GORA

JUNIORI (1999. I MLAÐI) – BIJELJINA, BOSNA I HERCEGOVINA (4 – 8. JUL):
A GRUPA: SRBIJA, TURSKA, CRNA GORA, BJR MAKEDONIJA
B GRUPA: BOSNA I HERCEGOVINA, RUMUNIJA, ALBANIJA, KOSOVO

BEACH – VOLLEY:
SENIORKE I SENIORI:
KRIT, GRČKA (22 – 24. JUN):
GRČKA, SRBIJA, BUGARSKA, RUMUNIJA, TURSKA, KOSOVO

BURSA, TURSKA (20 – 23. SEPTEMBAR):
TURSKA, SRBIJA, BUGARSKA, GRČKA, RUMUNIJA,  KOSOVO

DO 22 GODINE – ŠTIP, BJR MAKEDONIJA (13 – 15. JUL):
BJR MAKEDONIJA, SRBIJA, BOSNA I HERCEGOVINA, BUGARSKA, RUMUNIJA, TURSKA, MOLDAVIJA, , ALBANIJA

DO 20 GODINA – PRIŠTINA ILI UROŠEVAC,  KOSOVO (3 – 5. AVGUST):
KOSOVO, ALBANIJA, BUGARSKA, RUMUNIJA, TURSKA