Odlični Vuko Borozan sa Vardarom porazio Zagreb

Piše: Ognjen 767 pregleda Dodaj komentar

Novi trijumf rukometaši Vardara u regionalnom takmičenju ostvarili su u derbiju protiv Zagreba 32:31 (19:16).  Šampion Makedonije je tako upisao treći uzastopni trijumf u SEHA ligi, s obzirom da su izabranici Raula Gonzalesa nedavno savladali Metalurg i Vesprem. Hrvatski tim je odlično otvorio utakmicu predvođen Stipem Mandalinićem, imali su gosti u 11.minutu plus dva – 9:7, da bi poslednji put vodili u 20.minutu kada je precizan bio Vujić za 12:11.

Od tog trenutka Vardar je pronašao pravi ritam, pogađali su Dibirov, Karačić i Dereven tako da je već u 27.minutu bilo 17:14, a do poluvremena je razlika ostala ista – 19:16, iako je mogla biti veća da je Karačić za djelić sekunde ranije pogodio mrežu Stevanovića.
Ponovo je Vardar diktirao tempo igre u nastavku, potom u 37.minutu ušao naš Vuko Borozan, koji je do kraja meča bio odličan. Šutirao je 4-3, imao dvije asistencije, ali i dva puta fenomenalno reagovao u odbrani čime je omogućio lake golove svom timu.
Zagreb je preko Mandalinića izjednačio u 40.minutu – 22:22, a na novih plus tri svoj tim je poveo upravo Borozan projektilom u 47.minutu – 28:25, da bi naš reprezentativac sa 12 metara probio Stevanovića u na četiri minuta prije kraja za 31:28 nakon čega je bilo jasno da bodovi ostaju u Skoplju.
Najefikasniji u domaćem timu je bio Dušebajev sa osam golova, Dibirov je postigao jedan manje, a po tri Borozan, Marsenić, Dereven, Karačić i Šiškarev. Kod Zagreba je sjajan bio Mandalinić sa devet golova, dok je Valčić postigao pet.