Odlični Barović i drugovi porazili Đorđevićev Bajern!

Piše: Ognjen 849 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Telekom Bona nadvisili su ekipu Bajerna u 14. kolu njemačkog šampionata uz fenomalnu atmosferu fanatične publike u “Telekom Domu”!

Za one slabije upućene, jedan od najboljih igrača pobjedničkog tima u ovoj sezoni jeste Nikšićann Filip Barović, 207 centimetara visoki košarkaš kome je ove prva sezona u Bundesligi.

Domaći sastav slavio je rezultatom 95:83 , a crnogorski centar imao je učinak od 13 poena, uz po 2 skoka, asistencije i blokade za samo nešto manje od 16 minuta na parketu a savladan je isti taj Bajern koji je skoro u Eurokupu “progutao” sastav Budućnost Volija u Morači. Kažemo “samo” obzirom da ovo nije prvi meč u kome trener Bona Predrag Krunić donosi odluku da Baroviću pruži manje od 20 minuta uprkos tome što Nikšićanin maksimalno koristi svaki provedeni minut u igri.

Nešto slično desilo se i na ovom meču u kome je naš košarkaš sve poene postigao u prvom poluvremenu i to uz stoprocentan učinak koji je malo pokvario minutima u nastavku. Dugo je Bajern pokušavao da sustigne rezultat, imao je šansi i u finišu, ali najbolji igrači domaćeg tima večeras, Tompson i Mejo, nisu dozvolili preokret.

Prvi je postigao 32, drugi 21. U timu Aleksandra Đorđevića, Džonson je sa 19 bio bolji od ostalih.

Crnogorski selektor Bogdan Tanjević makar na centarskim pozicijama ima široku ponudu ali forma Filipa Barovića zadaće mu sigurno još “slatkih” muka.

Za košarkaše Bona ovo je bio sedmi trijumf uz pet poraza, dok su Bavarci upisali drugi poraz a devet puta su trijumfovali.