Odlična partija Vučevića u pobjedi nad Bostonom!

Piše: Ognjen 636 pregleda Dodaj komentar

Drugi put u 48 sati sudarili su se Orlando i Boston.

I, kao i u Masačusetsu, i na Floridi je slavio domaćin – “magični” su se revanširali Keltima za ubjedljiv poraz, slavili sa 119:114 i prekinuli niz od osam neuspjeha.

Domaćima je trijumf donijela serija 21:5 u završnici posljednje četvrtine, kojom su preokrenuli na 111:100.

Nikola Vučević je bio odličan sa 16 poena, 13 skokova, sedam asistencija i tri blokade, a efikasniji od njega su bili Evan Furnije (24), Aron Gordon (19, uz 14 uhvaćenih lopti) i Mario Hezonja (17).

Kod gostiju je najefikasniji bio Markus Smart (26).

Drugi crnogorski internacionalac nije imao sreće. pošto je MInesota u Oregonu doživjela 11. uzastopni poraz na gostovanjima.

Nikola Peković je protiv Portlanda (93:96) igrao šest minuta i 25 sekundi i promašio jedan šut iz igre i tri puta bio najviši pod obručima.

Golden Stejt je došao do skora 44:4, a za pobjedu u “Medison Skver Gardenu” nad Njujorkom su najzaslužniji Klej Tompson (34) i Drejmond Grin, koji je izjednačio klupski rekord devetim tripl-dablom u sezoni (20 koševa, po 10 skokova i asistencija).

Dalas je savladao Finiks sa 91:78, što je dovelo do smjene Džefa Hornačeka. Nekadašnji šuter Jute je doživio 19. poraz u 21 utakmici, pa mu je uprava Sansa otkazala povjerenje.