Odbojkašice Crne Gore na kraju poražene i od Slovenije

Piše: Ognjen 818 pregleda Dodaj komentar

Odbojkašice Crne Gore porazom su završile kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u Belgiji i Holandiji – izabranice Vladimira Milačića izgubile su danas u češkom Plzenju i od Slovenije 3:0 (25:17, 25:15, 25:21), za 69 minuta igre, u utakmici 6. kola grupe C druge runde kvalifikacija za EP.

To je peti poraz Crne Gore u šest mečeva druge runde kvalifikacija, koje su “crvene” počele iznenađujućom pobjedom protiv Španije (3:1), prvom uopšte u istoriji u drugoj rundi nekih kvalifikacija, nakon čega je uslijedilo pet maksimalnih poraza.

Bez obzira na rezultat posljednjeg meča između Češke i Španije (18 časova), naša selekcija će drugu rundu kvalifikacija završiti na posljednjem mjestu u grupi.

Naše neiskustvo je preovladalo, posebno na prijemu. Smatram da su ove kvalifikacije mnogo koristile mlađim igračicama koje su igrale samo crnogorsku ligu, pa će im utakmice protiv ovako dobrih ekipa sigurno koristiti za neki budući period“, kaže primačica servisa Ksenija Ivanović.

Kao dan ranije protiv Španije, crnogorske odbojkašice su prva dva seta odigrale veoma slabo, jer je protivnik dominirao od početka do kraja. Milačić je, tako, u prvom setu već na 3:10 potrošio oba tajm-auta, a još slabili je bio početak drugog seta – 1:8!

Crna Gora je popravila igru u trećem setu, pa je na servis kapitenke Tanje Bokan na startu povela 4:0, naše seniorke su vodile i na oba tehnička taj-auta (8:3, 16:11), a na 20:16 se činilo da će osvojiti set.

Ipak, Slovenke su serijom 8:0 prekrenule i stigle do meč lopte na 24:20. Crna Gora je prvu anulirala, ali nije i drugu, pa se Slovenija zasluženo radovala…

Djevojke su se trudile i nakon velike pobjede u Španiji, ali mislim da smo mi sve naše šanse izgubili još u Madridu, porazom od Slovenije. Ovdje smo vidjeli da su ove ekipe, ipak, kvalitetom ispred nas, da smo mi na momente dobro igrali, ali da je ovo realno stanje u ovom trenutku. Kada se vratimo uslijediće dublja analiza učinka u kvalifikacijama“, komentar je selektora Crne Gore Vladimira Milačića.

Prva je Češka, koja je izborila direktnu vizu za EP, od 25. septembra do 4. oktobra naredne godine, dok će drugoplasirana Slovenija u baraž.

Crna Gora je u ovim kvalifikacijama upisala ukupno četiri trijumfa, jer je u prvoj rundi zabilježila sva tri trijumfa, protiv Bosne i Hercegovine, Estonije i Litvanije.

Crna Gora – Slovenija 0:3 (17:25, 15:25, 21:25)

Plzenj – Gradska sportska dvorana. Gledalaca: 200. Sudije: Veronika Papadopol (Rumunija) i Jana Niklova (Slovačka). Poeni iz napada: Crna Gora 28, Španija 34. Poeni iz bloka: Crna Gora 4, Slovenija 7. Poeni iz servisa: Crna Gora 8, Španija 8. Greške: Crna Gora 26, Slovenija 13.

Crna Gora: BOKAN 13, Otašević 1, Perović 5, Kovačević, MILIVOJEVIĆ 3, CENOVIĆ (libero), HADŽISALIHOVIĆ 7, Džaković, IVANOVIĆ 8, MILOVIĆ 1, Bojović, LAKOVIĆ 2.

Slovenija: HUTINSKI 6, BOŽIČ 3, Blagne, MEDVED (libero), KAUČIČ 7, Valenčić, REČEK 10, Kučej, Najdić 1, CVETANOVIĆ 11, POTOKAR 10, Založnik 1.