Odbojkaši uspješni na startu

Piše: Ognjen 833 pregleda Dodaj komentar

Muška odbojkaška reprezentacija Crne Gore savladala je u Milicu Poljsku u prvom kolu Grupe A Evropske lige sa 3:2 (25:12, 21:25, 25:17, 24:26, 15:10).

Naša reprezentacija najbolje je odigrala u prvom setu. Sjajno smo igrali u napadu, ali i u odbrani, potpuno smo nadigrali Poljake i zasluženo slavili sa više nego ubjedljivih 25:12.

Nijesu Boškanovi izabranici održali isti nivo u drugom setu. Poljaci su bili znatno opasniji u napadu, a u ključnim trenucima su osvajali više poena. Na kraju 25:21 za Poljake.

Ponovo je Crna Gora dobro zaigrala u trećem setu i to posebno u završnici. Proradio je blok naših odbojkaša, dok su i napadači bili nezaustavljivi. Činilo se da će se isto desiti i u četvrtom setu.

Napravili smo odmah na startu dobru seriju, poveli smo 4:0, ali kako je set odmicao tako su se Poljaci približavali, da bi u završnici i preokrenuli. U finišu bolja igra Poljaka, Ćulafić je kod vođstva Poljske 25:24 poslao loptu u aut i uveo meč u peti set.

Ponovo su naši dobro otvorili set, poveli smo 5:0, zahvaljujući odličnom bloku, ali i raspoloženom Miniću. Ipak, došlo je do problema u prijemu, smanjili su Poljaci na 7:5, ali nije dozvolila naša ekipa preokret kao u četvrtom setu, bili smo koncentrisani u završnici i priveli smo set kraju za pobjedu na startu Evropske lige i prva dva boda.