Odbojkaši poraženi od Češke

Piše: Reprezentacija.me 794 pregleda Dodaj komentar

202555_DSC_0915Muška odbojkaška reprezentacija Crne Gore poražena je od Češke u drugom kolu prvog turnira Evropske lige. Crnogorski odbojkaši pobijedili su u prvom kolu Mađarsku 3:0, a sjutra igraju protiv Španije.

Naš tim je odlično odigrao u prvom setu i sa ubjedljivih 21:15 riješio ga u svoju korist.

Ipak, Česi su u narednom uzvratili istom mjerom. Veliku priliku za novo vođstvo naši odbojkaši prokockali su u finišu trećeg seta, kada nijesu iskoristili dvije meč lopte. Česi su na kraju slavili sa 22:20.

Neizvjesno je bilo i u odlučujućem setu, ali opet su Česi bili bolji u završnici.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Hiski sa 12 poena, dok su se u našem istakli Ćuk sa 12, kao i Ćaćić i Babić sa po 11 poena.

Sjutra od 15 sati i 30 minuta igramo protiv Španije. Evropska liga biće odigrana u okviru četiri turnira, a domaćin jednog biće Podgorica.

Češka – Crna Gora 3:1 (15:21, 21:15, 22:20, 21:19)