Odbojkaši pobijedili i Meksiko!

Piše: Reprezentacija.me 884 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski odbojkaši savladali su Meksiko 3:1 (25:19, 21:25, 25:21, 25:23) u drugom kolu turnira Svjetske lige u Meksiko Sitiju.

Uspjeli su izabranici Slobodana Boškana da naprave i drugi uspješan korak na startu Svjetske lige i pokazali da priče da žele na završni turnir nisu neutemeljene. Večeras je i publika bila protiv našeg tima, ali nije uspjela da ga spriječi da dođe do važne pobjede.

Odlično je Crna Gora odigrala uvodnu dionicu. Domaćin se držao do prvog tehničkog tajm auta kada je imao prednost 8:7, ali je ostatak seta prošao u dominaciji naših odbojkaša.

crna gora meksiko odbojka svjetska liga 02

Od rezultata 9:9 izabranici Slobodana Boškana osvojili su pet poena kada je na servisu bio Rajko Strugar, uz odličnu igru na mreži i polju i praktično prelomili set. Ostatak tog dijela igre protekao je u rutinskoj igri našeg tima, a naročito smo dominirali na mreži, gdje smo osvojili pet poena iz bloka.

Međutim, situacija se promijenila u drugoj dionici. Domaćin je diktirao tempo, naši previše griješili, a prijem Crne Gore pomjerio je Ranhel sa nekoliko dobrih servisa kada su Meksikanci poveli 12:8.

Potom je dobru rolu odigrao Luka Babića sa dva dobra pasivna bloka i isto toliko nezgodnih servisa, pa je Crna Gora smanjila na 12:11 i imala kontru za izjednačenje, ali je nije iskoristila.

bozidar cuk crna gora meksiko odbojka svjetska liga 08

Kada je poslije prednosti Meksika od 17:14 naš tim osvojio tri uzastopna poena (Milićevo odlično snalaženje na mreži, pa blok Babića i potom dvojni blok Ćaćića i Milića), činilo se da i taj set ide u našu korist.

Ipak,  u završnici seta su naši igrači napravili nekoliko grešaka, a domaći nošeni odličnom podrškom sa tribina  sa 25:21 zaključili tu dionicu u svoju korist.

crna gora meksiko odbojka svjetska liga 01

Na početku trećeg seta umjesto Marka Bojića na mjestu primača zaigrao je Božidar Ćuk, a huk navijača vukao je Meksikance do polovine seta i rezultata 14:11 u njihovu korist. Tada je selektor Boškan promijenio tehničara i šansu ukazao Daboviću umjesto Strugara.

Ipak, domaća selekcija je čuvala prednost do rezultata 19:17. U tom momentu je Babića na poziciji korektora zamijenio Bojić, a finiš seta protekao je u potpunoj dominaciji Crne Gore. Ćaćić je sjajno servirao, odlično je funkcionisao blok, kao i igra u odbrani pa je naš tim preokrenuo na  22:19 sa pet poena u nizu. Set je tada praktično odlučen jer su naši momci sigurnom igrom priveli tu dionicu kraju rezultatom 25:21.

Loše je naš tim ušao u četvrti set. Raspucao se sa servisa kapiten Meksika Ranhel, pa je domaćin najprije došao do 3:0, a kasnije i do 6:2.

crna gora meksiko odbojka svjetska liga 04 himna

Bojić je potom pogodio dva dobra servisa, pomjerio prijem rivala i Crna Gora je smanjila na 6:5. Da žele da završe posao u četiri seta naši odbojkaši najavili su serijom od 5:0 poslije koje su poveli 11:8 i natjerali domaćeg selektora da zamijeni tehničari, pomenutog kapitena Ranhela.

Držala je Crna Gora konstantno nekoliko poena prednosti tokom četvrtog seta. Na kraju je završnici iskoristila drugu meč loptu i sa 25:23 privela meč u svoju korist kraju, a prevagu je u odlučujućim trenucima donio naš dobar blok.

Marko Bojić je opet bio naš najefikasniji igrač sa 18 poena, dok je kapiten Vojin Ćaćić ostvario 15.

U posljednjem kolu turnira u Meksiko Sitiju Crna Gora će večeras od 23 sata po našem vremenu igrati protiv Španije.

Oba tima imaju po pet bodova pred taj duel, jer je „furija“ bila bolja od Njemačke sa 3:1.

Crna Gora – Meksiko 3:1 (25:19, 21:25, 25:21, 25:23)

Crna Gora: Minić, Dabović, Babić, G. Ćuk, Strugar, Ćaćić, Lakčević (libero 1), Bojić, Radunović, B. Ćuk, Milić, Vukašinović, Ječmenica, Popović (libero 2).

Meksiko: Meksiko: D. Vargas, Ramirez, M.Vargas, H.Ranhel (libero 1), Perales, Kvinjones, P. Ranhel, Barahas, Kordova, Agilera, Oreljana, Perdomo (libero 2), Duarte, Martinez.