Odbojkaši maksimalnom pobjedom započeli kvalifikacije za Evropsko prvenstvo!

Piše: Ognjen 683 pregleda Dodaj komentar

Muška odbojkaška reprezentacija Crne Gore pobjedom je započela kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

Izabranici Slobodana Boškana večeras su u Sportskom centru “Morača” savladali selekciju Švajcarske maksimalnim rezultatom 3:0 (25:21, 25:23, 25:18).

U prvom setu naši momci na prvi tehnički tajm-aut pošli su sa prednošću od 4 poena. Švajcarska se polako vraćala u igru i prvi put prišla na samo poen zaostatka 14:13, pa je selektor Boškan bio primoran da zatraži tajm-aut. Nakon toga vezali smo dva poena, imali u jednom trenutku i 4 poena prednosti da bi gosti došli do izjednačenja i rezultata 19:19 serijom 4:0. Ipak, nošeni navijačima naši momci smogli su snage da do kraja stisnu zube i riješe prvi set u svoju korist 25-21.

Drugi set ipak bolje otvaraju Švajcarci koji na prvi tehnički tajm-aut odlaze sa poenom prednosti. Nastavili su sa dobrom igrom i do drugog svoju prednost povećali na tri poena.

Pri rezultatu 17:13 za goste Boškan je zatražio predah, a naši odbojkaši prvo izjednačili na 18-18 a onda i poveli 19-18 što je bilo njihovo prvo vođstvo u drugom setu. U završnici više snage i strpljenja imali su naši momci tako da su i drugi set riješili u svoju korist rezultatom 25-23.

U trećem i odlučujućem setu dugo je bilo neizvjesno, ali su izabranici Slobodana Boškana na drugi tehnički tajm-aut otišli sa 4 poena prednosti 16-12. Tu prednost su i održavali u više navrata tokom trećeg seta obzirom da se dugo igralo poen za poen. Fantastičan as Vojina Ćaćića našim odbojkašima donosi prednost od 6 poena i tada je rezultat glasio 21-15. Još jedan odličan servis nakon toga poremetio je prijem Švajcaraca što je iskoristio popularni Bojson koji donosi i prednost od čak 7 poena u posljednjem setu. Do kraja meča uspjeli smo da održimo tu prednost i treći set okončamo rezultatom 25-18.

U našoj reprezentaciji najefikasniji je bio Vojan Ćaćić sa 15 poena, poen manje upisao je Bojić a dvocifren je bio i Aleksandar Minić sa 12 poena.

U švajcarskoj selekciji bolji od ostalih bio je Leandro Gerber sa 11 poena.

U prvoj utakmici kvalifikacionog turnira u Podgorici, Njemačka je maksimalnim rezultatom savladala reprezentaciju Španije 3:0 (25:23, 25:23, 25:16).