Očajan start za Grofa Božovića – Kazahstanci zavili Marakanu u crno!

Piše: Ognjen 827 pregleda Dodaj komentar
Foto

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su od Kairata na stadionu Rajko Mitić sa 2:0 i imaće mnogo, mnogo težak zadatak da u Kazahstanu dođe do pobjede i 2. kola kvalifikacija Lige Evrope.

Kairat je došao u punoj takmičarskoj formi i znalo se da su spremniji od čete Miodraga Božovića, a da sve bude još teže pobrinuo se  naš Savo Pavićević koji je zaradio crveni karton posle jednog minuta i 42 sekunde, čime je postao igrač koji je najbrže u evropskim takmičenjima dobio crveni karton.

Kairat je iskoristio igrača više i došao do vođstva u 45. minutu kada je Gou zatresao mrežu Predraga Rajkovića, ali je jasno da je napadač Kairata bio u ofsajd poziciji. Pobedu Kairata potvrdio je posle odlične akcije Kuantajev u 64. minutu.

Najbolji pojedinac meča svakako je bio Predrag Rajković, koji je spasio Crvenu zvezdu mnogo ubjedljivijeg poraza fantastičnim intervencijama tokom 90 minuta.

Crveno-beli su igrali nešto agresivnije u finišu meča, ali nisu uspjeli ozbiljnije da ugroze gol Kairata, koji ima sjajan rezultat pred revanš za sedam dana