Novljani savladali lidera: Jadran nanio prvi poraz ekipi Mladosti

Piše: Vladan 827 pregleda Dodaj komentar

U 13. kolu Regionalne A1 lige vaterpolisti Jadrana Carine savladali su u Igalu lidera ekipu Mladosti 13:10.

To je deseta pobjeda ekipe Vladimira Gojkovića, večerašnji rival ima jedan trijumf više.

Prva četvrtina pripala je gostima 5:3, do poluvremena naš šampion smanjio je na 6:5, a onda odlično izdanje u posljednje dvije četvrtine koje je obje dobio sa po 4:2, za konačnih 13:10.

Po tri gola kod pobjednika postigli su Popadić, Averka i Đuro Radović, a po dva Spaić i Petković. Po tri gola za Mladost postigli su Ćuk i Radu, dva Buljubašić, a po jedan Petković i Bajić.

Naš drugi predstavnik u A1 ligi, kotorski Primorac u subotu od 19 sati gostuje Partizanu.

U A2 ligi, Budva će na startu novoformirane Lige “6” sjutra gostovati Primorju.

Jadran Carine – Mladost 13:10 (3:5, 2:1, 4:2, 4:2)

Jadran Carine: Kandić (10 odbrana), Brkić, Popadić 3, Obradović, Baničević, Averka 3, Mijušković, D. Radović, Đ. Radović 3, Spajić 2, Drašković, M. Petković 2, Tešanović, Vučurović.

Mladost: Marcelić (osam odbrana), Radu 3, Miloš, Čagalj, Ćuk 3, A. Petković 1, Anzulović, Lazić, Bajić 1, Biljaka, Buljubašić 2, Harkov, Jurlina, Herceg.