Novljani pobjedom počeli 2018., Jadran bolji od Mladosti!

Piše: Vladan 725 pregleda Dodaj komentar

Jadran je prvu utakmicu u 2018. godini odigrao u okviru Regionalne vaterpolo lige.

Na bazenu Instituta Igalo naši momci su ugostili ekipu splitskog Mornara i ostvarili važnu pobjedu.

Jadran je igrao oslabljen jer je prvi centar Spaić odsustvovao zbog povrede što se bitno odrazilo na igru našeg tima. Međutim, trener Gojković je našao način da prilagodi igru ovom nedostatku i svoj tim povede do prve pobjede u ovoj godini.

Iako je prva četvrtina završila bez golova, u drugoj četvrtini naš tim je pojačao igru u napadu i došao do vođstva. U trećem periodu naši momci nisu primili gol, ali su postigli 3 pa je pred posljednju četvrtinu rezultat glasio 7:2 za naš tim. U posljednjem periodu 1:2 za goste pa je konačan rezultat bio 8:4 za naš tim.

Jadran Carine – Mornar BS 8:4 (0:0, 4:2, 3:0, 1:2)

Jadran Carine: Kandić, Ukropina 2, Popadić, Kriještorac 3, D. Banićević, Merkulov, B. Banićević, Gardašević, Đ. Radović 1, D. Radović, Drašković 2, Petković, Tešanović, Mijušković.

Mornar BS: Šparada, Čagalj 1, Erak, Akrap, Ćalić, Živković 1, Solje, Buha 1, Vrdoljak, Burić 1, Dužević, Kreković, Pavić, Rako.