Novi ubjedljiv trijumf vaterpolista

Piše: Ognjen 775 pregleda Dodaj komentar
Vaterpolo reprezentacija Crne Gore prilično lako savladala je Rusiju sa 15:7 (5:1, 3:2, 4:2, 3:2) u drugom kolu Grupe A Evropskog prvenstva u Budimpešti.

Crna Gora je očekivano lako izašla na kraj sa slabašnim Rusima. Naši vaterpolisti su odigrali furiozno u prvoj četvrtini, koju su riješili u svoju korist sa 5:1. Lako smo branili svoj gol, dok smo u napadu bili ubojiti iz kontri.

U nastavku nijesmo mnogo forsirali, Rusi su uspjevali da ugroze Radića, ali smo svaku četvrtinu riješili u svoju korist i tako obezbijedili ubjedljivu pobjedu na kraju.

Najefikasniji u našoj selekciji bili su Filip Klikovac i Aleksandar Ivović sa po tri gola, po dva su postigli Draško Brguljan, Vjekoslav Pasković i Mlađan Janović, a po jedan Nikola Janović, Uroš Čučković i Predrag Jokić.

Našem timu je to druga pobjeda na Evropskom prvenstvu, u prvom kolu smo savladali Grčku sa 11:6.

Crna Gora u trećem kolu, u četvrtak, igra protiv Rumunije u 19 sati.