NOVI ŠAMAR ZVEZDI – Krka trojkama nadigrala crveno-bijele

Piše: Ognjen 719 pregleda Dodaj komentar
Košarkaši Crvene zvezde nastavili su niz poraza u svim takmičenjima pošto su poraženi u Novom Mestu od Krke 79:77 (17:20, 20:25, 18:16, 24:16) u 3. kolu ABA lige.

Bio je ovo treći poraz “crveno-bijelih”.
Aktuelni šampion je ušao u meč poslije dva uzastopna poraza i pobjeda u Sloveniji je bila imperativ od samog početka duela u dvorani Leon Štukelj, ali domaćin je bio taj koji je bolje otvorio susret.
Slovenci su u jednom trenutku imali i pet poena prednosti, ali su izabranici Milana Tomića pred kraj prve četvrtine ipak uspjeli da preuzmu vođstvo koje je na poluvremenu iznosilo čak osam razlike – 45:37.
Krka je dobrom defanzivom uspjela da se približi srpskom timu, u jednom trenutku čak i izjednačila, ali se na kraju treće četvrtine Zvezda “odlijepila” na plus šest.
Nošeni odličnom partijom Glena Kouzija, puleni Simona Petrova su stigli i do vođstva, tada su na scenu stupili Faje i Perperoglu koji su koševima donijeli preokret koji ipak nije dugo bio na snazi.
Fantastični Kouzi je sa 20 poena i devet asistencija bio najzaslužniji za veliki podvig Krke u Novom Mestu, ispratili su ga Jošilo sa 19 i Laval sa 15 postignutih poena.
U redovima “crveno-bijelih” odličan je bio Nikola Jovanović sa 16 poena i sedam skokova, Lorenco Braun je upisao 12 poena i sedam skokova, a Perperoglu je postigao 14 poena.