Novi poraz u Evrokupu – Budućnost izgubila od Zenita

Piše: Vladan 750 pregleda Dodaj komentar

Ni u trećoj utakmici Evrokupa, Podgoričani nisu uspjeli da pobijede. Budućnost je izgubila na gostovanju od ekipe Zenita rezultatom 84:79.

Koševima Džejmsa, Budćnost je povela 2:0, što je bilo, ispostaviće se, i jedino vođstvo na meču. Zenit je brzo preokrenuo, podizao prednost da bi sredinom četvrtine napravili seriju 11-0 i imali dvocifrenu prednost (21:7) koju su održavali. Poslednja 2 minuta prve dionice, pri rezultatu 25:10 za domaću ekipu, “plavi” su uspjeli da postignu šest poena, tako da je ruski tim ipak sa jednocifrenom prednošću otišao na prvi odmor (25:16).

Zenit je krenuo silovito u drugoj četvrtini. Sa dvije trojke uspjeli su da naprave seriju 10-2 pa je, u 6. minutu meča, rezultat bio 35-18. I onda su Šćepovi momci stisnuli gas. Uspjeli su da postignu 12 poena, primivši samo jedan i na 2:39 minuta do velikog odmora uspjeli da se primaknu na samo 6 poena zaostatka (36:30). Međutim, Marković je odmah zatim postigao koš za Zenit, pa je domaća ekipa prednost čuvala do poluvremena (42:35).

james buducnost eurocup

Na startu drugog poluvremena Budućnost je, poenima Vilijamsa i trojkom Šehovića, uspjela da se primakne na 2 poena zaostatka (42:40). Budućnost je u toku treće dionice dva puta uspjela da se približi na samo poen razlike 45:44 i 47:46. Ipak, sjajni Tulson nije dozvolio da se rezultat preokrene pa je postigao trojku za 50:46. Kako je vrijeme odmicalo, tim iz Sankt Petersburga je povećavao prednost i treću dionici su dobili 70:57.

U poslednjoj dionici, “plavi” su pokušavali da preokrenu meč. Kod rezultata 76:64, uspjeli su da naprave seriju 7-0 i na 5 minuta do kraja meča rezultat je bio 76:71. Potom su viđene dvije serije, po jedna na obje strane. Prvo je Zenit postigao šest poena (82:71), da bi Podgoričani vratili istom mjerom (82:77). Do kraja meča, viđena su po još dva poena na obje strane i meč je završen rezultatom 84:79 za Zenit.

Vilijams je bio najefikasniji sa 27 poena. Imao je i 6 asistencija. Dvocifreni su bili još Savović i Džejms sa po 11 poena.

U ruskoj ekipi, Tulson je bio nezaustavljiv. Postigao je 34 poena. Pratili su ga Marković sa 14 poena i 12 asistencija i White sa 11 poena.

Budućnost u četvrtom kolu dočekuje Bajern, 9. novembra u “Morači”.