Novi poraz rukometašica u Ligi šampiona

Piše: Vladan 788 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti doživjele su treći poraz u Ligi šampiona i u posljednjem kolu protiv norveškog Vajpersa boriće se za plasman u glavnu rundu – izabranice Dragana Adžića u Ludvigsburgu su poražene od Bitighajma 27:21 (12:10), što im je treći poraz na gostovanjima u elitnom takmičenju ove sezone. Nakon sjajnog izdanja u prvih 20-ak minuta i vođstva 8:5 (22. minut), ”plave” su u finišu prvog poluvremena potpuno stale, dozvolile rivalu ne samo da nadoknadi minus, već i na veliki odmor ode sa dva gola prednosti (12:10), a u nastavku da u potpunosti sruši koncepciju našeg tima i dođe do ubjedljivog trijumfa. Jedina pozitivna stvar je činjenica da je Budućnost ipak, bolja u međusobnim duelima sa njemačkim timom koga je u Podgorici savladala 32:24, što može da bude od značaja u glavnoj rundi, naravno pod uslovom da se u posljednjem kolu izbori plasman među 12 najboljih u Evropi.

Meč odluke protiv Vajpersa na programu je u subotu 18. novembra u Podgorici, a za plasman u glavnu rundu neophodan je makar remi. Norveški tim dobio je prvi međusobni duel pred svojim navijačima 29:19, što mu je i jedina pobjeda ove sezone.

U našem timu najefikasnija je bila Kristina Laslo sa šest golova (pet iz sedmerca), dok je Milena Raičević četiri puta zatresla protivničku mrežu. Darli Zokebi de Paula je imala 10 odbrana.

U pobjedničkom timu sjajna je bila Kim Naidzanivičus sa deset golova, od čega tri sa sedam metara.

BITIGHAJM – BUDUĆNOST 27:21 (12:10)

LUDVIGSBURG – ”MHP Arena”. Gledalaca: 2. 000. Sudije. Erdogan, Ozdeniz (Turska). Sedmerci: Bitighajm 3 (3), Budućnost 7 (6). Isključenja: Budućnost 10 minuta.

BITIGHAJM: Vester (devet odbrana), Salamaha, Biltoft 1, Rozmalen 1, Laurenrot 5, N. Miler, Smets, Ivancok, S. Voler 1, Šulce, Kudlač-Gloc 2, Naidzanivičus 10 (3), Hundal, S. Miler 2, Malestajn 5.

BUDUĆNOST: Zokebi de Paula (10 odbrana), Batinović (jedna odbrana), Ujkić 1, Konatar, Jauković 1, Pletikosić 3, Laslo 6 (5), Malović, Premović, Brnović 1, Pavićević 1, Ramusović 3, Raičević 4 (1), Grbić 1.