Novi gol – Vešović vodi Riječane do titule! (VIDEO)

Piše: Ognjen 778 pregleda Dodaj komentar
Foto - NK Rijeka

Fudbaleri Rijeke pobijedili su Split 2:0 u utakmici 28. kola MAXtv Prve lige Hrvatske. Rijeka je prednost na prvenstvenom vrhu ponovo vratila na četiri boda.

Rijeka je kontrolisala igru, prvi pokušaji Župarića i Gorgona iz slobodnog udarca nisu pronašli željeni cilj. U 25. minutu u velikoj prilici našao se Gavranović koji je pokupio jednu odbijenu loptu na 15 metara, ali udarac lijevom nogom zaustavio je Duka.

Uslijedili su udarci Zute i Martića koje je obranio Duka, a u 36. minutu Vešović je jednu dugu loptu sjajno spustio pred gol Splita, ali Andrijašević je bio prekratak.

I onda je u 37. minutu stigao gol. Martić je dugom loptom pronašao Gorgona koji je sjajno prsima smirio loptu, riješio se golmana i poentirao – 1:0.

Split se u prvih 45 minuta predstavio kao ozbiljan suparnik koji je u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetio. Prvo je Tomičić u desetom minutu uspio provući loptu ispod Prskala nakon dodavanja Pešića, ali Elez je izbio loptu u korner.

Pavlovski je pokušao u 25. minutu, a efektan je bio pokušaj Ugrine čiji je udarac otišao iznad grede.

Rijeka je već na otvaranju drugog dijela mogla do novog gola. Bradarić je sjajno pronašao Gavranovića u kaznenom prostoru, ali udarac nije bio dovoljno precizan i Duka je još jednom izašao kao pobjednik.

Rijeka je ipak uspavanku prekinula u 59. minutu. Bezjak je primio loptu na 18 metara, odigrao za Gorgona koji je odlično gurnuo u prostor za crnogorskog reprezentativca Vešovića. Ovoga puta Duka nije mogao ništa, Vešović je bio precizan i tako otklonio bilo kakvu mogućnost za povratak Splita u utakmicu.