Nova pobjeda u ABA ligi – Budućnost “popila” Cedevitu

Piše: Vladan 787 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti pobijedili su Cedevitu u derbiju osmog kola ABA lige.

Tim Aleksandra Džikića savladao je ekipu iz Zagreba rezultatom 66:60  (23:16, 11:19, 13:12, 19:13).

Budućnost je odlično počela meč, najbolje igrala u prvoj četvrtini, koju je dobila 23:16 da bi trojkom Starovlaha početkom druge četvrtine prednost “plavih” postala dvocifrena.

Međutim, Cedevita je napravila seriju 12:0 i preokrenula rezultat. Ekipe su se do kraja poluvremena i tokom trećeg perioda smjenjivale u vođstvu i na ulasku u poslednju, odlučujuću četvrtinu rezultat je bio 47:47.

Odličnom odbranom i serijom 10:1, “plavi” su stekli prednost i nagovjestili novu pobjedu u ligi. Ipak, gosti su se tri minuta prije kraja vratili meč u neizvjesnost (58:54), a trojkom Dimitrisa Nikolsa smanjila na 58:57, minut i po prije kraja. Nemanja Gordić je u finišu preuzeo odgovornost, pogodio uz faul, za 63:59, a nakon što je Nikols smanjio na 63:60, pogodio jedno bacanje (64:60). Promašila je Cedevita posljednji napad, a Sead Šehović postavio konačnih 66:60.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Gordić sa 13 poena, Gibson i Barović su postigli po 11.

Kod gostiju, Krušlin je ubacio 15 poena.

U narednom kolu Budućnost gostuje ekipi MZT Skoplje. Podgorički tim je lider takmičenja sa sedam pobjeda i porazom.