Norveška čeka Crnu Goru

Piše: Ognjen 659 pregleda Dodaj komentar
Norveška je potencijalni rival Crne Gore u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Danskoj.

Norvežanke su u osmini finala vrlo lako riješile meč protiv Njemica 28:22. Njemačka je parirala samo na startu meča, tačnije do rezultata 7:7, ali kada je Norveška stigla do 9:7, više prednost nije ispuštala.

Do odmora su Norvežanke uvećale višak na plus pet i rutinski su taj višak sačuvale do samo kraja. Crnogorke od klasika dijeli Angola, a naše sjutra veče igraju duel osmine finala.

Brazil je već ispao, a Rumunke su detronizovale šampiona. Kristina Neagu i drugarice savladale su aktuelne prvakinje 25:22, a prvo poluvrijeme je presudilo u kom je Rumunija stvorila pet golova viška.

Skandinavski derbi pripao je domaćinu. Dankinje su savladale Švedsku nakon što su već u prvom poluvremenu imale osam golova viška. Holandija je razbila Srbiju, na kraju 36:20!