Ništa od finala, Crna Gora izgubila od Rumunije

Piše: Vladan 783 pregleda Dodaj komentar

Finale je, ipak, ostalo samo san – kadetkinje Crne Gore poražene su od Rumunije (28:25) u polufinalu Svjetskog prvenstva u Makedoniji.

Veoma izjednačeni meč je odlučen na početku 57. minuta, kada je u napadu sa igračem manje Vanesa Agović umjesto mreže za 25:25 zatresla stativu.

Rumunke su to kaznile, iskoristile brojčanu prednost, povele 26:24 i privele utakmicu kraju.

Sreća, definitivno, nije bila na strani “crvenih”, jer su više puta pogađale okvir gola, a u istim situacijama na drugoj strani lopta se gotovo uvijek vraćala u ruke Rumunkama.

Dobro su se držale naše djevojke do same završnice. Tada je stao šut sa distance, inače najjače oružje crvenih tokom šampionata što su sjajne Rumunke znale da kazne i nakon 24:24 i sa tri gola u nizu obezbijedile plasman u finale.

Nije Rumunija uspjela da nametne svoj ritam kao što je to radila u prethodnim mečevima. Vodila je sa 5:2, ali su se brzo konsolidovale naše djevojke i do poluvremena preokrenule na 13:12.

U nastavku je viđena izjednačena borba, a na opisan način u finišu meča Rumunija je uspjela da prelomi utakmicu i plasira se u finale.

U timu Maje Savić najefikasnija je bila Đurđina Jauković sa 12 golova, Agović je dodala šest, a Đurđina Malović i Itana Grbić po tri.

Rumunke su predvodile Kristina Laslo sa 10 i Bjanka Marija Bazaliju sa devet pogodaka, ali je jedna od ključnih figura bila Madalina Jon, koja je zaustavila 16 šuteva.

Crna Gora sada čeka poraženog meča iz duela Danska – Njemačka, sa kojim će se u nedjelju u 14.30 časova boriti za bronzu.