Nikšićanima ne prija Slovenija: Poraz Sutjeske od Heliosa

Piše: Rajko 652 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Sutjeske gostovanja u Sloveniji ove sezone definitivno neće pamtiti po dobrom, nakon što su večeras u Domžalama, nakon produžetka, poraženi od Helios Sansa u utakmici osmog kola ABA 2 lige.

Prethodno su izabranici Zorana Glomazića u Sloveniji poraženi od Rogaške i Primorske.

Sutjeska je bolje otvorila meč i zahvaljujući raspoloženom triu Pavlićević – Spasojević – Ćalić u sedmom minutu imala 12 poena prednosti – 18:6, da bi domaći odgovorili preko Moičnika i nekadašnjeg Sutjeskinog centra Đoka Šalića serijom 8:0, ali nakon tajm auta sutjeska uvodni period završava sa 6 poena prednosti – 20:14.

U drugoj dionici Durnik, Oman i Fon zadaju velike probleme Sutjesci koja, pored evidentnog pada u odbrani, ne uspijeva da pogodi otvorene šuteve pa Helios dionici završava sa prednošću 26:14, za ukupnih 6 poena prednosti na poluvremenu 40:34.

Sutjeska u trećoj četvrtini ipak uspijeva da dođe do bolje igre, iako je Pavlićević promašivao za tri, razigrao se Spasojević, koji je podršku imao u Laloviću i Hadžibegoviću, pa je u meču na mali broj poena, gostujuća ekipa imala 4 poena prednosti – 57:53.

Posljednja četvrtina donijela je najviše uzbuđenja, Lalović, Spasojević i Knežević nosili su, činilo se, ekipu ka trijumfu, pa su na nešto manje od 4 minuta do kraja “plavi” imali pet poena pšrednosti 67-62. Uslijedila je serija Heliosa u režiji Fona i Besediča, koji je pet sekundi prije kraja pogodio trojku za izjednačenje – 69:69.

Lalović je imao posljednji šut, ali je kapiten bio neprecizan pa se otišlo u produžetke.

U dodatnom periodu, manjak rotacije došao je do izražaja, pa domaći zahvalčjujući trojkama Besediča, Močnika i Pašajlića stižu do pobjede 84:76.

U ekipi Sutjeske istakao se Radosav Spasojević sa 20 poena i 6 skokova, dok je kapiten Laloavić postigao 2 manje i imao 4 uhvaćene lopte.

U pobjedničkom timu Miroslav Pašajlić je postigao 17, a Miha Fon poen manje.

Sutjeska je, nakon Rogaške u ABA 2 ligi i Ulcinja u domaćem prvenstvu doživjela treći vezani poraz, a u subotu će u domaćem takmičenju dočekati Ibar.