Nikšićani osvojili turnir: Sutjeska u uzbudljivom finalu bolja od domaćina

Piše: Vladan 668 pregleda Dodaj komentar

Finalnim susretom u kojem su snage odmjerili NK GOŠK i FK Sutjeska u Gabeli je završen 28. Memorijalni turnir “Andrija Anković”.

Pobjednički pehar na kraju je otišao u ruke fudbalera Sutjeske koji su slavili rezultatom 2:1.

Na samom početku viđen je borben meč po teškom terenu, a prvu pravu priliku imali su Nikšićani tek u 26. minuti kada je Kordić pokušao glavom, ali preko gola GOŠK-a.

Sutjeska je u tim trenutcima imala više od igre, a kao nagrada došao je pogodak upravo Kordića u 35. minuti nakon ubačaja sa strane. Kozić nije imao mnogo šansi da odbrani i gosti su došli u vođstvo.

Drugo poluvrijeme bolje otvara GOŠK koji prijeti preko Ankovića, ali njegov udarac sa dvadesetak metara nije bio precizan. U 56. minuti drugi pogodak gostiju. Stefan Denković je bio precizan. U 60. minuti najbolja prilika za GOŠK. Sa pet metara je šutirao Zolj, no njegov udarac brani golman Sutjeske, a lopta se odbija od prečku i ova prilika odlazi u nepovrat.

GOŠK se nije predavao, strpljivo je čekao svoju šansu, a to se isplatilo u 73. minuti kada je vlastitu mrežu na efektan način zatresao Vladan Bubanja. U narednom napadu nespretna reakcija Vege koji je umalo zatresao vlastitu mrežu, no Kozić je bio oprezan.

Nastavio je GOŠK sa napadama pa je u 80. minuti Mišić pokušao iznenaditi golmana gostiju iz kornera, ali rezultat se nije promijenio. Četiri minuta kasnije zaprijetili su gosti preko Vučića, međutim Kozić uz pomoć prečke brani. U 86. minuti Ramić sa par metara šutira pravo u golmana Sutjeske i propala je sjajna prilika za domaće da dođu do izjednačenja.

GOŠK je u 90. minuti imao i jedanaesterac, ali udarac Marka Mišića odbranio je golman gostiju Ličina i ostalo je 2:1 za jesenjeg prvaka Crne Gore.

NK GOŠK – FK Sutjeska Nikšić 1:2 (0:1)

NK GOŠK: Kozić, Čolić, Hasanović, Isić, Hasanhodžić, Odak, Zolj, Barić, Vego, Ereiz, Mulahusejnović.

FK Sutjeska: Ličina, Vučić, Stijepović, Bakrač, Nedić, Lončar, Janković, Kordić, Merdović, Denković, Marković.