Piše: Vladan 642 pregleda Dodaj komentar

Fudbalska sreća u posljednji čas je okrenula leđa Bragi.

Šahtjor je i drugu godinu zaredom zaustavio evropsko putovanje tima Nikole Vukčevića i Marka Bakića.

Prošle sezone, Ukrajinci su izbacili “arsenaliste” u četvrtfinalu, ove već u grupnoj fazi.

Iako rezultatski bezbrižan, Šahtjor je i u posljednjem kolu prve runde Lige Evrope nastavio da teroriše rivale, pobijedivši na gostovanju 4:2, čime je održao maksimalan učinak.

U trenucima po završetku meča, Braga je slavila i poraz, jer joj je odgovarao trenutni rezultat drugog duela grupe H između Osmanlispora i Genta – 0:0.

Ipak, Portugalce je ojadio reprezentativac Malija Kalifa Kulibali, koji je golom u 94. minutu odveo Belgijance u šesnaestinu finala.

Gent (8 bodova) je time u foto finišu prestigao Bragu (6) od koje je bio slabiji u međusobnim duelima…

Inače, pobjednički niz Šahtjor je nastavio sa po dva gola Krivcova (22. i 62) i Tajsona (39. i 66), a mrežu Ukrajinaca su zatresli Stojiljković (42) i Vukčević (89). Bakić je utakmicu odgledao sa klupe…

Nastup u ovosezonskoj Ligi Evrope završen je i za trećeg crnogorskog internacionalca – Ivan Kecojević je odigrao svih 90 minuta u porazu Ciriha na gostovanju Osmanlisporu (2:0).

Uz Turke, iz grupe L prošao je i Viljareal, koji je na Madrigalu savladao Steauu (2:1).