Nikola Vučević najbolji u sedmom uzastopnom porazu Orlanda

Piše: Vladan 640 pregleda Dodaj komentar

Poslije više od decenije i 17 uzastopnih poraza, Milvoki se radovao pobjedi na terenu Orlanda (115:100).

Iako je Viktor Oladipo bio najefikasniji sa 21 poenom, Nikola Vučević je bio najbolji u sedmom uzastopnom porazu Orlanda.Centar crnogorske reprezentacije je za 26 i i po minuta igre upisao 17 poena (šut iz igre 19-8, sa linije bacanja 1-1), 14 skokova (osam u napadu) i asistenciju.

Baksi su imali sedmoricu igrača sa dvocifrenim učinkom, a najefikasniji na Floridi bio je Džerid Bejles sa 19 poena. Po 17 su ubacili Kris Midlson i Džered Dadli, dok je Brendon Najt dodao 16 uz devet skokova i četiri asistencije.

Nikola Mirotić nije zabilježio nijedan poen u porazu Čikaga od Lejkersa (123:118). Za 12 minuta i 18 sekundi igre, Vučević je promašio po jedan šut dva dva i tri poena, a imao je po ukradenu i izgubljenu loptu.

Meč u Los Anđelesu je, inače, bio veoma interesantan. Minut i po prije kraja regularnog dijela, Lejkersi su vodili 98:89, ali je Čikago sjajnom završnicom izborio produžetak. Nije bilo pobjednika u dodatnih pet minuta, iako su gosti imali posljednji napad za trijumf (promašio je Derik Rouz).

Pobjednik je riješen u drugom produžetku, pa su Lejkersi stigli do 13. uspjeha u sezoni, kojim su prekinuli niz od devet poraza. Najduži negativni niz poraza (10) Lejkersa je i dalje onaj iz 1994. godine.

Za Čikago je Džimi Batler izjednačio rekord karijere sam 35 poena, Derik Rouz upisao je 17 poena, šest asistencija i četiri  skoka, a Aron Bruks dodao je 15 poena.

Iako je promašio šut za trijumf u regularnom dijelu, ali je izborio drugi produžetak pogotkom na 16 sekundi do kraja. Džordan Hil je bio najefikasniji u Milvokuju sa 26 poena, uz 12 skokova i tri  asistencije.

Vejn Elington dodao je 23 poena, a Karlos Buzer je meč završio sa 16 poena i osam skokova.

Memfis je sjajnom odbranom deklasirao Denver 99:69 za devetu pobjedu u posljednjih deset mečeva, petu uzastopnu, kojom je nastavio da prati lidera Zapada. Golden Stejt.

U 34. pobjedi Grizlisa ove sezone istakao se Zek Rendolf sa 15 poena i 17 skokova, što je njegov deseti uzastopni dabl-dabl, a pored njega još petorica igrača Memfisa su imala dvocifren učinak,.

U osmom porazu Nagetsa u posljednjih deset utakmica Kenet Farid i Vilson Čendler su se izdvojili sa tek po 10 poena, i 12 skokova zajedno.

Indijana je savladala Njujork 103:92 i ostvarila tek drugu pobjedu u posljednjih deset mečeva, dok su se Niksi vratili na dno Istoka.

Pejserse je do lakog trijumfa predvodio Roj Hibert sa dabl-dablom od 18 poena (11-9 put iz igre) i 10 skokova, dok je najefikasniji bio Rodni Staki sa 22 poena.

Jedini raspoložen u redovima Niksa bio je Karmelo Entoni, ali je i on bio daleko od svog prosjeka, postigavši tek 18 poena (7/16).

Rezultati

Memfis – Denver 99:69 (Rendolf 15 p, 17 sk, Grin 13 p – Faried 10 p, Čendler 10 p)

Indijana – Njujork 103:82 (Staki 22 p, Hibert 18 p, 10 sk – Entoni 18 p)

Orlando – Milvoki 100:115 (Oladipo 21 p, Vučević 17 p, 14 sk – Bejles 19 p, Midleton 17 p, Dadli 17 p)

Los Anđeles Lejkers – Čikago 123:118, nakon dva produžetka (Hil 26 p, 12 sk, Elington 23 p, Klarkson 18 p – Batler 35 p, P. Gasol 20 p, 10 sk., 6 as, 4 bl., Rouz 17 p)