Nikola Mijović i Marko Novaković srebrni u Varaždinu

Piše: Reprezentacija.me 1k pregleda Dodaj komentar
Crnogorski kik bokseri Nikola Mijović i Marko Novaković osvojili su srebrne medalje na Svjetskom kupu WKU federacije u Varaždinu.

Mijović, član podgoričkog kluba Big babol, pobijedio je u polufinalu kategorije do 65 kilograma, Njemca Kaj von Herdera, dok je u finalnom meču, sudijskim preglasavanjem, bolji od njega bio Stipe Brčić.

U kategoriji do 80 kilograma, Novaković, član Budve, u polufinalnoj borbi savladao je Njemca Džekija Safala, dok je zbog povrede predao finale.

Oba crnogorska predstavnika nastupila su u disciplini ful kontakt.

“Sudije su, i pored očigledne prednosti Mijovića preglasavanjem dale prednost domaćinu. Novakoviću zbog povrede i male pauze između dvije borbe stručni štab nije dozvolio nastup u finalu”, kazao je trener podgoričkog kik boks kluba Milojko Vračar.

Saopšteno je da je u ringovnom takmičenju učestvovalo 190 takmičara, iz 12 država, u disciplinama Ful Kontakt i K1.