Nemanja Mikulić osvojio bronzu na Svjetskom prvenstvu!

Piše: Vladan 1.1k pregleda Dodaj komentar

Svjetsko prvenstvo u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore u Čileu je okupilo 1.557 takmičara iz 96 država, a Crna Gora drugog dana takmičenja može da se pohvali bronzanom medaljom!

Kadet Bijele Nemanja Mikulić je osvojio bronzu pošto je u Santijagu, u kategoriji do 57 kilograma, pobijedio Francuza Zinedina Tadžera 1:0.

Ostali naši takmičari nisu imali sreće debitantski nastup u kadetskoj konkurenciji u drugom kolu su završili Emre Saljiu (do 52 kilograma), Andrija Danilović (do 63 kilograma), Vladimir Vukčević (do 70 kilograma) i Leona Markić (preko 54 kilograma).

Danas će na tatami juniori u borbama, a našu zemlju će predstavljati Bojan Bošković, Nemanja Jovović, Milica Jeknić i Milena Jovanović.