Nemanja Gordić junak pobjede Budućnosti nad Cedevitom

Piše: Rajko 576 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti i Cedevite odigrali su večeras u Podgorici drugi meč polufinala ABA lige.

Bolji su u ovom duelu bili košarkaši Budućnosti 84-83.

Ova dva tima su se sastajala dva puta u regularom dijelu ABA lige i dva puta u grupnoj fazi Evrokupa.

Meč je počeo efikasnom četvrtinom koju su dobili košarkaši Budućnosti 24-23 koji su do poluvremena stekli pet poena prednosti.

U nastavku meča, u trećoj četvrtini Cedevita je anulirala vođstvo “plavih” i u posljednju četvrtinu ušla sa prednošću od tri poena.

Posljednja četvrtina donijela je rezultatsku klackalicu a na kraju su se pobjedi radovali košarkaši Budućnosti.

Radost “plavima” donio je Nemanja Gordić četiri sekunde prije kraja meča sa linije penala.

Budućnost sa velikom prednošću ide na revanš u Zagreb.

Kod domaće ekipe najefikasniji je bio Nemanja Gordić sa 23 poena, dok je Kajl Gibson ubacio 16 poena. Nikola Ivanović postigao je 12 poena.

Kod Zagrepčana je Vil Čeri ubacio 24 poena a Nikols 19.