Nema šale za Deja i Bajern – pao i Bamberg!

Piše: Ognjen 655 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši minhenskog Bajerna vezali su trinaestu uzastopnu pobjedu u njemačkom šampionatu, pošto su večeras u derbiju 13. kola Bundeslige savladali Brose Bamberg.

Lider njemačkog prvenstva slavio je u triler završnici rezultatom 80:75 (26:11, 13:26, 21:17, 20:21) i tako zadržao maksimalan učinak u Bundesligi.

Bajern je od prvog do posljednjeg minuta imao rezultatsku prednost, ništa nije ukazivalo na to da bi Bamberg mogao da se vrati u život, ali se upravo to dogodilo u samoj završnici.

Posle četiri minuta igre u posljednjoj četvrtini Bajern je imao deset poena prednosti, da bi zatim Brose Bamberg ušao u bolji ritam i uveo meč u neizvjesnu završnicu.

Na kraju su izabranici našeg Dejana Radonjića uspjeli da odbrane prednost i da dobiju utakmicu, a najefikasniji u pobjedi Bajerna bili su Nihad Đedović sa 15 (2 sk, 3 as) i Peteri Koponen sa 14 poena (5 sk).

U poraženom sastavu 24 poena Ogastina Rabita (11 sk). Tajris Rajs je ubacio 21 poen i zabilježio 3 asistencije i 2 skoka.