Nebojša Simić donio preokret i pobjedu, odlični Vujović i Božović!

Piše: Vladan 640 pregleda Dodaj komentar

Golman Kristijanštada Nebojša Simić nastavlja da blista.

Iako ga je Ola Lindgren želio odmoriti nakon napornih duela u Ligi šampiona i derbija sa Malmeom, naš golman je sinoć morao da uđe u igru u drugom poluvremenu u Karlskroni.

Naime, aktuelni šampion Švedske je na poluvremenu gubio 16:12, da bi potom Simić ušao i imao učinak od nevjerovatnih 70 posto. Uspio je da skine čak 13 lopti i sedmerac, a njegov tim je na kraju slavio 24:22.

Ono što sam rekao nakon meča sa Malmeom kada nam je Simić donio pobjedu večeras je naš golman samo potvrdio. Kada on brani na nivou ne moramo da brinemo za pobjedu. Srećni smo što u svojim redovima imamo takvog golmana“, nije krio zadovoljstvo nakon meča Lindgren.

nebojsa simic IFK Kristianstad

Odlično veče imali su naši reprezentativci Miloš Vujović i Miloš Božović.

Njihova Tatabanja je savladala Balmazujvaroš 27:25, Vuja je postigao sedam, a Božo četiri gola. Kod gostiju pivot sa Cetinja Nebojša Simović se nije upisao u strijelce.

Vesprem je na svom terenu odradio Mezokovesdi 30:26, a Mirko Milašević nije tresao mrežu rivala.

Kielce je u gostima savladao Zabrže 36:27, a naš Branko Vujović je za 20 minuta na terenu postigao jedan gol i imao čak pet asistencija.

Puente Genil je ubjedljivo poražen na svom terenu od Logronja 34:24, a Novica Rudović je postigao dva gola.

Borac je dobio još jedan derbi, ovog puta su izabranici Ratka Đurkovića savladali Slogu iz Doboja 29:22, a Mirko Majić je postigao četiri gola.