NBA: Ludnica u Orlandu, sjajni Vučević poražen nakon dva produžetka! VIDEO

Piše: Ognjen 738 pregleda Dodaj komentar
Oct 30, 2015; Orlando, FL, USA; Oklahoma City Thunder guard Russell Westbrook (0) drives to the basket as Orlando Magic center Nikola Vucevic (9) defends during the first quarter at Amway Center. Mandatory Credit: Kim Klement-USA TODAY Sports

U ”ludom” meču u Orlandu, Oklahoma je slavila nakon dva produžetka 139:136, a duel je u regularnom dijelu završen 117:117.

Magični našeg Nikole Vučevića pred posljednju četvrtinu imali su 18 poena prednosti, ali je uslijedila nevjerovatna završnica gostiju koji su tu dionicu riješili u svoju korist 42:24! Domaćin je na tri sekunde do kraja pogodio trojku preko Oladipa, međutim Vestbruk je skoro sa centra u posljednjoj sekundi uzvratio za izjednačenje!

Prvi produžetak završen je 9:9, i tu je Oladipo uz zvuk sirene donio izjednačenje i novi produžetak. U nastavku presudilo je iskustvo Durenta i vesbruka koji su donijeli trijumf svom timu jer su zajedno ubacili 91 poen!

Vučević je u redovima Orlanda ubacio 26 poena uz 7 skokova i 5 ukradenih lopti, najbolji je bio Haris sa 30 koševa, Furnije je ubacio 22, a Oladipo 21. Kod pobjednika istakao se Vestbruk sa 48 poena, Durent je ubacio 43!