NBA: Drama u crnogorskom derbiju, Vučević bolji od Mirotića!

Piše: Ognjen 636 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski derbi u NBA ligi, okršaj Nikole Mirotića i Nikole Vučevića završen je pobjedom Baranina – Mirotićev Čikago poražen je u Amvey Centru u dramatičnom meču od Vučevićevog Orlanda 105:103 (21:29, 31:30, 27:28, 26:16).

Kao i što govori rezultat po četvrtinama bilo je jako tijesno, na dva ipo minuta do kraja bilo je neriješeno, ali je onda Mirotić pogodio trojku za 99:96. Međutim, Oladipo je vezao pet poena za preokret 101:99 na minut ipo do kraja. Izjednačio je Gasol, uz faul koji je napravio Vučević, ali je bio neprecizan sa dodatnog slobodnog bacanja.

Gordon je na minut do kraja pogodio za novo vođstvo Orlanda, u narednom napadu gostiju Vučević je ukrao loptu, njegov saigrač Furnije je promašio šut za tri poena, promašio je i na drugoj strani Bruks za izjednačenje. Međutim, Vučević pravi novi faul na šest sekundi do kraja, Gasol koristi oba za 103:103. Drami nikad kraja, nakon tajm-auta Oladipo sekund ipo do kraja pogađa za 105:103, što je bio i konačan rezultat meča.

Vučević je za domaćina odigrao 37 minuta i upisao 22 poena uz 7 skokova, 3 asistencije i jednu ukradenu loptu. Pratio ga je Oladipo sa 23 poena i 5 skokova, Pejton je ubacio 17. Skor Orlanda je sada 25-53. Kod gostiju istakao se Batler sa 19 poena, dok je Mirotić meč završio sa 15 poena i po 2 skoka i asistencije za 27 minuta provedena na parketu. Po 15 poena ubacili su Gasol i Gibson.