Na korak od Mundobasketa: Crna Gora srušila Ukrajinu!

Piše: Vladan 817 pregleda Dodaj komentar

Košarkaška reprezentacija Crne Gore napravila je ogroman korak kad ka istorijskom plasmanu na prvenstvo Svijeta u Kini, u Kijevu je poražena domaća Ukrajina rezultatom 74-76!

Ipak, na početku je viđeno nešto totalno drugačije i nije djelovalo nimalo dobro. Ukrajina se već na startu odlijepila rezultatom 11-2 a na kraju prve četvrtine bilo je čak 17 poena razlike, 34-17.

U drugoj četvrtini viđena je ne tako efikasna košarka i naša reprezentacija uspjela je samo da smanji zaostatak za 3 poena a rezultat u ovoj četvrtini bio je svega 9-6 u korist našeg tima.

U drugom poluvremenu viđena je sjajna košarka naše reprezentacije, nakon treće četvrtine prednost Ukrajine je spuštena na samo 5 poena, a domaćin je dotučen u posljednjoj četvrtini koju je Crna Gora dobila sa 25-18 za konačnih 74-76. Ukrajina je imala posljednji napad na utakmici koji nije uspjela da iskoristi.

Najefikasniji u našem timu bio je Nidam sa 26 poena, dok je Dubljević ubacio 11.

Letonija je na domaćem terenu poražena od Španije 62-67 i u ponedjeljak Crna Gora ima ogromnu priliku da ispiše istoriju i pred svojim navijačima obezbijedi plasman na prvenstvo Svijeta.

Utakmica u Podgorici igra se u ponedjeljak od 19 časova, a ulaznice se mogu kupiti već od sjutra po cijeni od 3 eura.