Muški kata tim za bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu

Piše: Vladan 745 pregleda Dodaj komentar

Muški kata tim karate reprezentacije Crne Gore boriće se u nedjelju za bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Novom Sadu.

Ekipa u sastavu Vladimir Mijač, Mijat Vojvodić i Srđan Vuković pobijedila je u prvom kolu Bosnu i Hercegovinu 5:0, dok je u drugom izgubila od Rusije 3:2.

Plasmanom u finale ruski kataši povukli su crnogorski tim u repesaž i omogućili mu nastavak takmičenja.

Borbu za medalju izborili su pobjedom protiv Hrvatske 5:0.

Rival u nedjeljnom meču za bronzano odličje biće im Italija.

Na prošlogodišnjem šampionatu Evrope u Izmitu crnogorski tim izgubio je od Italije meč za finale i kasije šampinat završio kao petoplasirani.

Ženski kata tim, u sastavu Biserka Radulović, Jovana Marić i Mia Roganović, zaustavljen je u drugom kolu.

One su na startu savladale Portugal 3:2, dok su u drugom izgubile od Turske 5:0.

Turska nije uspjela da se domogne finala, čime je crnogorskom timu zatvorila vrata repesaža.

Za danas predviđena su i takmičenja ekipa u borbama.

Muška ekipa Crne Gore nastupiće u sastavu Almir Cecunjanin, Luka Ivanović, Predrag Smolović, Vuk Popović, Nikola Malović, Mario Hodžić i Nenad Dulović, a ženska Marina Raković, Jelena Maksimović, Dragana Konjević i Ksenija Rajović.

Za bronzanu medalju u subotu boriće se Dragana Konjević, u kategoriji preko 68 kilograma.