Mursija skinula Tenerife sa vrha Endese!

Piše: Reprezentacija.me 657 pregleda Dodaj komentar

U 26.kolu Endese Mursija je sjajnom partijom u drugom poluvremenu pobjedila Tenerife rezultatom 79-68. Nije domaćin bio favorit u susretu sa jednom od najjačih ekipa ove godine u Španiji, očekivala se pobjeda Tenerifa kako bi ostali na čelnoj poziciji, ali su Nemanja Radović i saigrači pokazali da trenutno mjesto koje zauzimaju na tabeli nije realno odnosno, da trebaju da se nađu u plejofu.

Utakmica je bila izjednačena, gosti su imali minimalnu prednost na poluvremenu, međutim, sjajnom igrom u drugom, boljim skokom i sa ubojitijim napadom Mursija stiže do vrlo bitne pobjede. Nemanja Radović je postigao respektabilnih 12 poena, uz to je uhvatio i 3 lopte. Najbolji su bili Vitor Benite sa 18 poena i Bili Baron sa 17 poena.

U ekipi Tenerifea istakli su se Kirksaj i Bogris sa po 12 poena.

Mursija sada zauzima 12.poziciju sa skorom od 10 pobjeda i 15 poraza, u narednom kolu je slobodna.