Mugoša sa tri gola “začinila” debi u Ligi šampiona

Piše: Ognjen 999 pregleda Dodaj komentar

Elitno rukometno takmičenje za dame startovalo je u petak, a u nedjelju je nastavljeno uz četiri utakmice širom Starog kontinenta. Dobro otvaranje sezone imale su rukometašice Meca koje su na svom terenu bile bolje od Podravke 40:26 (24:13). Predstavnik Francuske je već u 15. minutu stigao do pet golova prednosti, i tada nagovjestio da se gošće iz Hrvatske neće lijepo provesti pred 4000 gledalaca. Na obaveznu pauzu Mec je otišao sa „+11“ i već tada riješio pitanje pobjednika. Drugo poluvrijeme predstavljalo je samo formalnost za domaće igračice, koje su se zaustavile na 40 datih golova.

Što se strijelaca tiče, Luis Buragar se istakla sa osam golova. U ekipi Podravke, po šest su upisale Stanko i Tsakalou.

Ono što je za nas ljubitelje rukometa u Crnoj Gori najvažnije jeste i debi nove reprezentativke Dijane Mugoše koja je na svom debiju u Ligi šampiona postigla tri gola u “crvenom” dresu.