Mrvaljević bez medalje u Sofiji

Piše: Vladan 877 pregleda Dodaj komentar

srdjan mrvaljevicNajbolji crnogorski džudista Srđan Mrvaljević osvojio je peto mjesto na međunarodnom turniru European open u Sofiji.

On je danas u polufinalu kategorije do 81 kilogram poražen od Mađara Sabolča Križana, dok ga je u meču za treće mjesto i bronzanu medalju pobijedio Rus Ilja Kokovič.

Mrvaljević je u prvom kolu savladao Mađara Milana Kolera, u drugom je bio bolji od Olea Matsona iz Švedske, dok je u meču za polufinale eliminisao Grka Aleksiosa Tanasidisa.

Pobjednik turnira je Mađar Sabolč Križan, koji je u finalnom meču bio bolji sunarodnika Lasla Čoknaija.

Bronzano odličje, osim Kokoviča, osvojio je i Grk Tanasidis. U kategoriji do 81 kilogram nastupilo je 29 boraca.

Ostali crnogorski predstavnici u Sofiji, Predrag Stanjević i Dimitrije Vukotić u kategoriji do 90, Nikola Gušić i Nikola Gardašević do 73 kilograma eliminisani su u prvom kolu.

Od Stanjevića bolji je danas bio Rus Kazbek Zankišijev, dok je Vukotića eliminisao Britanac Majkl Orli.

Gušić je u petak izgubio od Rumuna Eduarda Nikoleskua, a Gardašević od Rusa Ulija Kurževa.