Mornar u “Topolici” savladao Olimpiju

Piše: Ognjen 678 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Mornara savladali su Olimpiju 80:75 u vrlo važnoj utakmici 12. kola ABA lige i time vratili mir u kući, poslije nesrećnog poraza od Cedevite u prethodnoj rundi.

Tim Mihaila Pavićevića je bio hladnokrvan u momentima odluke, u posljednjem minutu pri neriješenom rezultatu (75:75). Strahinja Mićović je potom pogodio trojku, a nakon promašaja gostiju, Uroš Luković je zakucavanjem stavio tačku na trijumf crnogorskog šampiona.

Barani su loše ušli u meč, bez pravog rješenja u napadu, ali su uprkos zaostaku od osam poena (5:13) u 7. minutu napravili preokret i poslije uvodne četvrtine imali koš prednosti (18:16).

Gotovo obrnuta situacija viđena je u narednom kvartalu. Mornar je zadržao visok nivo igre, stekao +7 (27:20), međutim Olimpija je imala spreman odgovor pa su ekipe na odmor otišle pri rezultatu 38:38.

I u nastavku je vladala rezultatska klackalica, rivali su se smjenjivali u vođstvu koje ni u jednom trenutku nije bilo veće od četiri poena.

Odluka je pala u posljednjem minutu, na već opisan način… Mornar sada lakše diše i za nijansu rasterećenije može da pristupi narednim obavezama u regionalnom takmičenju.

Nemanja Vranješ je bio najefikasniji igrač u pobjedničkom sastavu sa 17 poena. Antabija Voler je dodao 16, Luković 14, a Mićović 12.

Kod Olimpije odskočio je talentovani Hrvat Luka Šamanić sa 16 pogodaka. Naš Marko Simonović je za sedam minuta ubacio dva poena uz četiri skoka.

Mornar je sada u grupi timova koji imaju četiri pobjede i osam poraza. Pored Barana, identičan učinak imaju Olimpija, Zadar i Igokea. FMP i Cibona imaju trijumf više.

U narednoj rundi, prošlogodišnji polufinalista plej-ofa, dočekuje fenjeraša Krku i eventualnim trijumfom Mornar bi mogao da bude član gornjeg dijela tabele.