Mornar srušio Partizan!

Piše: Vladan 745 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Mornara su ostvarili najveću pobjedu otkada su učesnici ABA lige – Barani su usred Beograda srušili Partizan!

Tim Mihaila Pavićevića je do senzacionalnog uspjeha stigao zahvaljujući sjajnom šutui za tri poena u drugom poluvremenu, kada je pogodio 10 šuteva iza linije 6,75 metara i slavio sa 98:93.

I presudila je upravo trojka Dereka Nidama 37 sekundi prije kraja za 92:88. Bio je to peti precizni šut Amerikanca sa crnogorskim pasošem sa te distance.

Početak nije nagovještavao ovakav epilog. Naprotiv. Barani jesu poveli zakucavanjem najboljeg aktera utakmice Uroša Lukovića, ali je Partizan poslije svega četiri minuta i 11 sekundi vodio 17:2!

Na početku 2. četvrtine je bilo i plus 20 (27:7), a onda u finišu tog kvartala i plus 21 (44:23 i 46:25).

Znalo se, međutim, da je odbrana Beograđana očajna, vjerovatno najgora u istoriji slavnog kluba, što je Mornar počeo da kažnjava i da topi prednost.

Već do poluvremena je prišao na 50:37, a onda serijom 18:2 preokrenuo na 62:61 u 28. minutu!

U posljednjoj četvrtini je viđena rezultatska klackalica, da bi Barani stekli plus četiri na isteku 39. minuta nakon trojke Brendisa Rejlija-Rosa i zakucavanja Lukovića (89:85).

Pavićevićevi puleni su dozvolili Mihailu Andriću da trojkom smanji na 88:89, ali je Nidam uzvratio na isti način i prelomio meč.

Luković je upisao 26 poena, uz sjajan šut – 10-9 za dva, 11-8 bacanja, a imao je i osam skokova, pa će sa indeksom 40 vjerovatno biti MVP kola drugi put ove sezone.

Rejli-Ros je dao 21 koš, Nidam 17, a Strahinja Luković 16. U domaćem timu su sa pom 16 pogodaka najefikasniji bili Najdžel Vilijams-Gos (osam asistencija) i Patrik Miler, jedan manje je ubacio Andrić.