Mornar slavio nakon triler završnice sa Novosibirskom

Piše: Ognjen 777 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski šampion bio je bolji od ruskog Novosibirska, u kontrolnoj utakmici igranoj večeras u dvorani Topolica: Mornar – Novosibirsk 84:81.

Mornar je odlično otvorio meč, efektnim poenima Karingtona i potom trojkom Mugoše „pobjegao“ na 5:0, minut nakon toga imao i 7:1, ali su nakon toga ruski igrači kaznili nekoliko promašenih zicera domaćina i serijom 9-0 preokrenuli u 7. minutu na 7:10.

Dva minuta kasnije Novosibirsk je imao +8 (8:16), što je, ispostavilo se bila i najubjedljivija razlika tokom meča. Istu razliku imaće početkom poslednje četvrtine i Mornar (70:62), i to nakon što je u ovu dionicu ušao sa dva poena zaostatka.

Ovaj detalj najbolje govori o tome kakav je duel gledan u Topolici, nepune dvije nedjelje pred početak takmičarske sezone.

Mornar je u prvom poluvremenu priključak uhvatio zahvaljujući poenima Kadina Karingtona (vezao sedam poena za tri minuta). Plejmeker Mornara bio je efikasan i početkom poslednje dionice kada je serijom 10-0 napravljen preokret što je bio jedan od ključnih trenutaka duela.

Odluka o pobjedniku pala je ipak u poslednjim sekundama pošto su Rusi uspjeli da trojkom izjednače na minut i 12 sekundi prije kraja (80:80), a potom i preokrenu 43 sekunde (80:81).

Završnicu je, ipak bolje odigrao Mornar – Karington je pogodio za preokret (82:81), nepunih 13 sekundi prije kraja a Šepard sa penala na 3 sekunde prije kraja ovjerio pobjedu.

Mornar – Novosibirsk 84 : 81 (13:18, 26:23, 21:21, 24:19)

Dvorna: Topolica. Gledalaca: 200. Sudije: Šundić, Kaluđerović, Kićović (Crna Gora).

Mornar: Mijović, Pavićević, Mornar 11, Šepard 5, Kejnig 19, Mugoša 3, Karington 23, Drenovac 8, Pavić 5, Vesković, Vujošević 10, Živanović.

Novosibirsk: Kirovačkin 11, Pisklov 14, Martinov 2, Pomogalov 4, Tokarev 12, Posaškov, Flis 11, Vojtov, Tukmakov 6, Pevnev, Kurcevič 21.