Mornar savladao Megu u pripremnom meču u Podgorici

Piše: Vladan 889 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Mornara pobijedili su Megu 96:92 (22:21, 28:18, 27:26, 19:27) u pripremnoj utakmici koja je odigrana u Podgorici.

Mornar je sredinom prve četvrtine najavio da bi do trijumfa protiv starog rivala mogao lakšim putem, odlijepivši se u 6. Minute na 17:11. Srpski tim je, međutim, brzo uzvratio serijom 10-2 za preokret u 9. minutu (19:21), ali je na kraju prve dionice u vođstvu ipak bio Mornar.

Izjednačena igra gledana je do sredine druge četvrtine (32:31, 14. Minut), nakon čega su Pavićevići dodali gas I odlijepili se prvi put na dvocifrenu razliku (50:39).

U trećoj dionici u jednom trenutku prednost Mornara porasla je na, ispostavilo se, rekordnih 17 poena (69:56), ali je Mega smanjila razliku pred poslednji kvartal.

U 33. minutu Barani su poveli 85:72 ali baš kad se učinilo da bi rutinski mogli da privedu meč kraju, protivniku je data šansa da se vrati u igru. U 36. minute Mega je prišla na 85:80, a u poslednjem nakon 94:87 za naš sastav serijom 5-0 uspjeli su i da zaprijete u završnici mada nije bilo vremena za preokret…

Najbolji u sastavu Mornara bili su Džejkob Pulen sa 33 poena, Brendis Rejli Ros sa 16, Uroš Luković postigao je 15.