Mornar razbio Igokeu u “Topolici”

Piše: Vladan 783 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Mornara pobijedili su Igokeu u revanš meču kvalifikacija za FIBA Ligu šampiona.

U probranom društvu 40 klubova u premijernoj sezoni Lige šampiona, naći će se i Mornar.

Barani su mjesto u novom Fibinom takmičenju zaslužili večerašnjom impresivnom pobjedom nad Igokeom u revanšu kvalifikacija 83:60, čime su uveliko premašili minus dva iz prvog duela (69:71) u Laktašima.

U dvorani Topolica, tim Đorđija Pavićevića je ne samo nadigrao rivala, već i najavio da će imati dosta toga da ponudi u sezoni u kojoj će debitovati u ABA ligi.

U pravom sportskom ambijentu, pokazali smo visok nivo igre. Nadam se da će ovo biti samo početak naših dobrih nastupa ne samo u Baru, već i na strani” – kazao je nakon duela trener barskog sastava.

Nakon sedam minuta revanša, gosti su vodili 13:7. Dovoljno da se Mornar uozbilji i serijom 11:0 preuzme rezultatsko kormilo, koje do kraja nije ispuštao.

Na poluvremenu je bilo 36:23 za domaće, koji žestokom odbranom nisu dozvolili rivalu da dođe da daha, već nakon tri četvrtine riješivši pitanje pobjednika (57:41)…

Najefikasniji igrač duela bio je Amerikanac Antabia Voler sa 25 poena (7/8 za dva, 3/8 za tri poena), Nemanja Krstić je dodao 19.

Novi košarkaški hepening u dvorani Topolica zakazan je za subotu, kada će u prvom kolu ABA lige gostovati Partizan (19).

U Ligi šampiona, Mornar će biti dio grupe D sa Strazburom (Francuska), Avelinom (Italija), Iberostar Tenerifama (Španija), Ostendeom (Belgija), Cibonom (Hrvatska), Mega Leksom (Srbija) i Juventusom (Litvanija).

Prvi meč Barani će igrati 18. oktobra sa Ostendeom.