Mornar preko ”Studenata” do finalnog turnira crnogorskog Kupa

Piše: Ognjen 708 pregleda Dodaj komentar
kkmornar.bar

Košarkaši Mornara pobijedili su večeras Studentski centar u Baru rezultatom 77:73 i tako izborili plasman na finalni turnir crnogorskog Kupa.

Domaćin je krenuo silovito (14:6), ali su gosti do kraja uvodne dionice uspjeli da održe kontakt (27:22).

U drugom kvartalu je domaćin dodao gas i do odmora se odvojio na dvocifrenu razliku (44:33).

Nisu se ”Studenti” predavali, već su u trećoj dionici odreagovali i do 30. minuta prišli na -4 (56:52).

Uporni Podgoričani su prijetili tokom cijele završne četvrtine, ali im Barani nisu dozvoljavali da se primaknu na manje od dva posjeda, sve do posljednje sirene koja je označila njihov plasman na finalni turnir. Konačno, 77:73.

Najefikasniji sa 32 poena u pobjedničkoj ekipi bio je Nidam, kojeg su odlično pratili Šehović sa 19 i Pavić sa 10.

U poraženoj ekipi izdvojili su se Aleksa Popović sa 24 i Milošević sa 20 poena.