Mornar poslije produžetka do pobjede nad Rigom

Piše: Ognjen 878 pregleda Dodaj komentar

Nevjerovatnu utakmicu odigrao je vicešampion Crne Gore, ali je na kraju slavio protiv Rige 106:99 i stigao do drugog trijumfa u Fibinoj Ligi šampiona.

Odlično je Mornar započeo utakmicu dobio prvu četvrtinu 29:17, sredinom treće vodio 69:50 i činilo se da ide ka sigurnom i ubjedljivom trijumfu, ali je onda došlo do velikog preokreta.

Uspjela je Riga da prije svega zahvaljujući sjajnom šutu za tri, ali i opuštanju domaćih košarkaša da u finišu posljednje četvrtine izjednači zahvaljujuči nevjerovatnim greškama Barana.

Ipak, u dodatnih pet minuta, Mornar je bio bolji, Pulen je preuzeo kontrolu utakmice i bio jedan od najzaslužnijih za trijumf barskog tima.

Amerikanac je ubacio 27 poena, 17 je dodao Bjelica, po 16 Vranješ i Nidam.

Mornar će u idućem kolu gostovati na Tenerifama, a prije tog meča ekipu Mihaila Pavićevića očekuje duel u “Topolici” u ABA ligi protiv Mega Bemaxa.