Mornar pobjedom nad Sutjeskom zakazao finale protiv Budućnosti

Piše: Vladan 832 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši barskog Mornara drugi su finalisti plej-ofa Super lige Crne Gore nakon što su u majstorici polufinalne serije bili bolji od Sutjeske rezultatom 83-75.

Prije dva dana Sutjeska je uspjela da odbrani domaći teren i izjednači seriju na 1-1 i izbori se za majstoricu u Baru a djelovalo je da može napraviti i korak više kada je na poluvremenu večerašnje utakmice imala devet poena viška u odnosu na Barane – bilo je 42-51.

U nastavku je Mornar zaigrao bolje i postepeno smanjivao prednost, odlučujuća je bila treća četvrtina koju je barski tim dobio rezultatom 26-11.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Rebić sa 23 poena, Mugoša je utakmicu završio sa 21 a Luković sa 20 poena. U redovima Sutjeske ponovo je bio najbolji Pavlićević sa 21 poenom od čega je čak 18 postigao u prvih 20 minuta.

Finalna serija igra se na tri dobijene utakmice, počinje već sjutra kada će Budućnost u “Morači” dočekati Mornar.