Mornar pao u Baru – 10. uzastopna titula za Budućnost Voli!

Piše: Ognjen 831 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti večeras su u dvorani “Topolica” u Baru savladali domaći Mornar rezultatom 85-76 i na taj način došli do 10. uzastopne titule!

Budućnost je seriju dobila sa 3-1 u pobjedama, a Mornar je propustio veliku šansu da dođe do majstorice u Podgorici i eventualno osvoji istorijsku titulu.

Budućnost je furiozno otvorila meč i povela sa nevjerovatnih 21:4, da bi se domaćin koliko-toliko trgao do kraja uvodne dionice i smanjio na minus devet 23:14.

Budućnost je i drugu četvrtinu počela odlično, serijom 9:0 pobjegla na ogromnih 32:14 i tu prednost održavala do završnice prvog poluvremena.

Tada su Barani postigli sedam vezani poena i na odmor otišli sa podnošljivih minus 12 46:34.

Budućnost je i u trećoj četvrtini imala 18 poena prednosti ali je ekipa Mornara upornošću ipak smogla snage da smanji rezultat – 61:51 na kraju treće četvrtine.

Očekivano već, u duelima ova dva tima nije moglo bez drame – domaćin se približio na samo pola koša ali onda je na scenu stupio mladi Baćović koji je sa dvije uzastopne trojke prelomio meč!

Dženkins i Subotić su bili najefikasniji u pobjedničkom timu sa po 16 poena, 14 je dodao Ilić koji je finiš propustio zbog pet ličnih grešaka. Džons je na drugoj strani bio najefikasniji sa 18 koševa, 16 je dodao Mijović, Radunović 10.

Ono što može da raduje prave zaljubljenike košarke ne samo u Baru već u cijeloj Crnoj Gori jeste prepuna dvorana “Topolica” i samo navijanje tokom meča koje će nadamo se biti scena koju ćemo moći gledati još mnogo puta kada Mornar bude igrao evropske mečeve.

Budućnost jeste uzela desetu titulu, ali je definitvno dobila dostojnu konkurenciju, i to sigurno treba da raduje.

Mornar – Budućnost Voli 76:85 (14:23, 20:23, 17:15, 25:24)

Bar – Dvorana “Topolica”. Gledalaca: 3.000. Sudije: Z. Šutulović, Dragojević, Koljenšić (Podgorica).

Mornar: Damjanović 4 (2-2, Sampson 3 (2-1), Džons 18 (6-6), B. Radunović 10 (8-6), Vujošević 6 (4-2), Ćalić 7 (6-5), Mijović 16, Perović, M. Radunović, Hadžibegović 4 (2-1), Šćekić, Mugoša 8 (6-5).

Budućnost Voli: Su. Šehović 13 (2-2), Subotić 16 (5-4), Se. Šehović 2, Čarapić, Kuk 6, Baćović 6, Slavković, Ilić 14 (2-0), Dženkins 16 (2-0), Rikić, Vranješ 10 (4-4), Kanačević 2.