Mornar ostaje u ABA ligi; Vranješ najefikasniji!

Piše: Vladan 828 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Mornara pobijedili su večeras u Baru ekipu FMP-a iz Železnika 79:69 (23:13, 18:23, 20:13 i 18:20), u utakmici 21. kola ABA lige.

Barani su pobjedom, osmom ove sezone, kolo prije kraja takmičenja, obezbijedili opstanak u regionalnoj ligi.

Od samog starta, domaći su zaigrali agresivno u odbrani, jako brzo i disciplinovano u napadu. Dobili su prvu dionicu sa 23:13. Imali su veliku podršku sa tribina koja im je dala nalet pa su na poluvremenu vodili sa 41:36.

U nastavku meča, Barani su ponovo nametnuli brzu igru, sa mnogo šuteva za tri poena koje su pretvarali Nemanja Vranješ i Nikola Rebić. U završnici treće dionice, Mornar je dostigao +16 i bilo je jasno da sigurnim koracima idu ka trijumfu.

Igrač utakmice bio je Nemanja Vranješ sa 22, Strahinja Mićović dodao je 14 i Nikola Rebić 13 poena. Kod FMP Železnika, raspoloženi za igru bili su Aleksa Uskoković sa 15, Stefan Momirov sa 13 i Radoš Šešlija sa 11 poena.

Mornar  u poslednjem meču 22. kola ABA lige dočekuje ekipu Cedevite.