Mornar doživio ubjedljiv poraz od Cedevite

Piše: Vladan 804 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Mornara iizgubili su u Zagrebu od Cedevite u osmom kolu ABA lige.

Zagrepčani su pobijedili Mornar rezultatom 99:73.

Tim iz Bara je sjajno počeo meč. Nakon 2-0 za Cibonu, Barani su napravili seriju 8-0 pa su u četvrtom minutu meča vodili 8:2. Tokom cijele prve četvrtine imali su prednost od 6 poena razlike. Rezultat je bio 14:8, 20:14, da bi na kraju prvog perioda na semaforu stajalo 25:19 za goste.

Brzo su domaći istopili prednost i već sredinom druge dionice, trojkom Tomasa, prešli u vođstvo 30:29. Mornar je uspio još jednom da povede (34:33) i to je, ispostaviće se, bilo poslednje vođstvo crnogorske ekipe. Do odmora se igralo ujednačeno i na poluvrijeme se otisšlo sa neriješenim rezultatom 45:45.

Cedevita je drugo poluvrijeme počela serijom 8-0 i vodila je 53:45. Od tog momenta samo su povećavali prednost, odlično igrali odbranu i treći period završili, do tad, sa najvećom razlikom na meču od 22 poena razlike (75:53). Treću četvrtinu Cedevita je primila samo 8 poena i rezultat te dionice je bio 30:8.

Poslednjih 10 minuta utakmice, Cedevite je odigrala rutinski. U pojedinim momentima prednost je rasla i na 24 razlike (79:55). Mornar je do kraja meča pokušao da se spusti ispod 20 razlike, što nije uspio, pa je meč završen u korist hrvatske ekipe sa najvećom razlikom od 26 razlike (99:73).

U ekipi Mornara, Amerikanci su bili najbolji. Jones je postigao 20, Waller 19, dok je Ellis ubacio 12 poena.

U pobjedničkoj ekipi, Jackson je završio meč sa 19 poena, Bilan 15, a Babić 14 poena.

Mornar je u dosadašnjem dijelu regionalnog takmičenja ostvario dvije pobjede, uz šest poraza.

Naredni meč, 13. novembra, Mornar igra u Baru sa Zadrom.