Mornar bez pola tima doživio težak poraz na evropskom oproštaju od barske publike

Piše: Ognjen 846 pregleda Dodaj komentar

Sa već izgubljenim šansama za prolaz u osminu finala, bez petorice, vjerovatno, najbitnijih igrača u rosteru (zbog povreda ili potrebe da odmore nisu igrali Derik Nidam, Džejkob Pulen, Lens Heris, Milko Bjelica i Uroš Luković), a posebno pred veoma bitno gostovanje Zadru (petak) u ABA ligi, Mornar je samo “otaljao” pretposljednju evropsku obavezu, posljednju kod kuće. U tom naumu “Ponos Bara” je doživio pravi debakl pred malobrojnim domaćim navijačima.

Izabranici Mihaila Pavićevića, koji su sve šanse za prolaz izgubili prošle sedmice porazom od Peristerija, doživjeli su težak poraz u “Topolici” od češkog Nimburka sa 98:66, u meču 13. kola grupe C FIBA Lige šampiona.

Crnogorski vicešampion je, tako, upisao deveti poraz (šest u prvih šest kola su odredili sudbinu u ovogodišnjem takmičenju), treći na svom parketu, gdje je zabilježio i četiri pobjede. Nimburk je uknjižio 11. trijumf i nastavio trku za prvo mjesto sa Tenerifama.

Koliko je Baranima bilo “stalo” do ovog rezultatski nebitnog meča govori i to da Pavićević u prvom poluvremenu nijednom nije tražio tajm-aut. Samo 10 igrača je bilo u rosteru Mornara (isto i kod gostiju), a od sredine druge četvrtine ih je ostalo devet, jer je mlađani Lazar Pavićević (nakon minut i po igre) isključen, pošto je u istoj akciji zbog grubog faula zaradio namjernu ličnu, a onda i tehničku, jer je aplaudirao sudiji na toj odluci.

Sve to se dogodilo pošto se u redove domaćih u tom trenutku uvukla nervoza nakon što su minut ranije Mirza Begić i trener Mihailo Pavićević zaradili po tehničku grešku, protestujući, čini se opravdano, na odluku sudija da ne sviraju faul Henkinsu nad Begićem (sve je prošlo kao rampa gostujućeg košarkaša).

Uz to, u igru nije ulazio ni Sead Šehović, pa je Mornar meč odigrao, praktično, sa osam igrača, i doživio debakl…

Sve je bilo odlučeno već nakon prve četvrtine, kada su gosti stekli čak 22 poena prednosti (32:10). Mornar je na odmoru zaostajao 27 poena razlike, uz mizeran šut iz igre od 27 posto (20-4 za tri poena), dok su gosti imali preko 50 odsto šuta iz igre.

Bez pola tima i sa skraćenom rotacijom, Mornar ni u drugom poluvremenu nije uspio bolje, pa su gosti na nešto više od četiri minuta prije kraja treće dionice imali i rekordnih plus 45 (79:34).

Barani su do kraja samo uspjeli donekle da ublaže poraz.

Najbolji u domaćem timu bio je Nemanja Vranješ sa 26 poena (pet trojki), četiri skoka i tri asistencije, dvocifreni poenterski učinak imali su još Ivan Jelenić (14) i Vukota Pavić (11). Meč za zaborav odigrao je Antabija Voler, koji je promašio svih 14 šuteva iz igre (devet za tri poena, pet za dva).

Vojteh Hruban sa 16 i Martin Peterka sa 15 poena bili su najefikasniji u gostujućem timu, u kojem su se svi igrači upisali u strijelce.

Mornar u posljednjem kolu, 4. februara, gostuje Gaziantepu.

Mornar – Nimburk 66:98 (10:32, 21:26, 13:26, 22:14)

Bar – Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: 850. Sudije: Pursanidis (Grčka), Baki (Turska), Bizel (Francuska).

Mornar: Jelenić 14, Šehović, Mugoša 2, Pavić 11 (2-2), Begić 8, Vujošević 3 (4-3), Pavićević, Voler, Markota 2, Vranješ 26 (7-7).

Nimburk: Buker 14 (1-1), Benda 8, Peterka 15, Dalton 4, Kriz 10 (2-2), Rogić 9, Henkins 8 (2-0), Hruban 16 (5-5), Safarčik 11 (3-3), Tuma 3.