Mogu li “lavovi” večeras da ublaže poraz iz Osijeka?

Piše: Rajko 722 pregleda Dodaj komentar

Rukometna reprezentacija Crne Gore, večeras će u sportskoj dvorani Verde odigrati revanš meč baraža za Svjetsko prvenstvo protiv selekcije Hrvatske.

Iako su naši rukometaši u prvom meču ubjedljivo poraženi od Hrvatske, večeras će imati priliku da pred domaćom publikom pokušaju da poprave sliku iz prvog duela.

U Osijeku je prije pet dana bilo 32:19 za selekciju koju sa klupe predvodi Lino Červar.

Domaćini su maksimalno ozbiljno i fokusirano odigrali čitav meč, ne dozvolivši sebi ni minut igre u laganijem ritmu, a naša reprezentacija je uspijevala da im parira samo u prvih 20 minuta meča.

Nakon toga, Hrvati su neutralisali i posljednji tračak nade da bi krajnji rezultat meča mogao dati priliku našim momcima da u revanš meču naprave čudo i savladaju Hrvatsku koja je u ovom trenutku, vidljivo, mnogo kvalitetnija reprezentacija od naše.

Podsticaj “lavovima” da večeras moraju dati svoj maksimum i izgarati na terenu svakako treba biti i izjava selektora Červara koji je nakon pobjede u prvom meču rekao:” Idemo opet da se dokazujemo, bilo bi loše da idemo kao na izlet. Svjetsko prvenstvo nam je prvi cilj ove godine.”

Svi priželjkujemo da večeras u našem taboru svi igrači budu naelektrisani pozitivnom energijom, željni dokazivanja i da pokušaju da pruže što jači otpor a na kraju i ako se ukaže prilika i pobijede reprezentaciju Hrvatske.

Duel Crna Gora – Hrvatska igra se večeras u Verde kompleksu sa početkom u 20 časova.