Mladi vaterpolisti izgubili od Španije nakon peteraca

Piše: Vladan 708 pregleda Dodaj komentar

Mlada vaterpolo reprezentacija Crne Gore nastup na Svjetskom šampionatu u Istanbulu završila je u četvrtfinalu. Izabranici Mirka Vičevića izgubili su od Španije nakon peteraca 14:12 (9:9).

Naši su ispustili veliku šansu da se plasiraju u polufinale s obzirom na to da su četiri minuta prije kraja meča imali dva gola prednosti, a Španci su čak imali napad za pobjedu u regularnom dijelu ali smo njihov pokušaj izblokirali.

Španci su vodili na startu 2:1, ali smo uzvratili istom mjerom pa je na poluvremenu bilo neriješeno 3:3. Loše smo otvorili treću dionicu, “furija” je povela 5:3, ali smo fenomenalnom serijom od tri gola, preokrenuli rezultat. Ipak, Španci su uspjeli da izjednače pred posljednjih osam minuta.

Novi preokret, sada je Crna Gore došla do dva gola viška 9:7, ali novo izjednačenje u režiji Španaca, što je bio i konačan rezultat, pa su se izvodili peterci. U penal seriji precizniji su bili Španci, 5:3 pa je Crna Gora takmičenje završila u četvrtfinalu.